Diabiator

Po co nam bieganie?

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Wiem, że za oknem SMOG i aktywność na świeżym powietrzy jest tak średnio wskazana, ale w przypadku cukrzycy to obowiązek.

Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia, a bieganie to najprostsza forma ruchu. Nic więc dziwnego, że cieszy się dużym zainteresowaniem osób niezależnie od wieku.

Można biegać w maskach, co prawda, kiedy rozmawiam z biegaczami, to raczej nie preferują biegania w tych cudach, ponieważ utrudnia to oddychanie. Wolą już poszukać mniej zanieczyszczonych miejsc lub skorzystać z bieżni na siłowni.

Fot. Pixabay

Dlaczego bieganie jest takie ważne?
Odpowiedź jest bardzo prosta : ponieważ jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia. To dzięki niemu możemy odczuć wiele pozytywnych korzyści :

Serce – trening wpływa na zwiększoną wydajność serca, które jest mocniejsze i z każdym uderzeniem pompuje więcej krwi.

Poprawę samopoczucia – podczas intensywnego wysiłku organizm wydziela endorfiny, czyli potocznie zwane hormony szczęścia. Ruch tego typu jest również idealną receptą na sen.

Wzmocnienie kości i mięśni. Systematyczne bieganie zwiększa masę kości i stopień ich mineralizacji. Nasze mięśnie stają się większe, bo wysiłek powoduje, że się one dotleniają i rozwijają. Zabezpiecza nas przed osteoporozą, na którą narażone są szczególnie kobiety.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close