Zdrowy tata

Co mi dało to, że dowiedziałem się, że choruję?

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Jutro światowy dzień cukrzycy. Co mi dało to, że dowiedziałem się, że choruję?

Dało na pewno dodatkowe 11 lat życia. Gdybym nie dowiedział się o mojej cukrzycy w 2008 roku, to prawdopodobnie dzisiaj nie cieszyłbym się moimi dwoma synami, moją cudowną żoną.

Mówi się, że kiedy dowiadujemy się o chorobie, to jest to wyrok. Dla mnie to nie był wyrok, a szczęście. Miałem na liczniku ponad 900 cukru! Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że to cud że żyję. Bo ludzie przy 600 umierają.

Nie będę powtarzał moich perypetii, tego całego cyrku, który wydarzył się po tym, jak dowiedziałem się, że mam chorobę (Pan jedzie jak najszybciej autobusem do szpitala, byle nie samochodem, bo może pan stracić przytomność i spowodować wypadek!)

Nie będę powtarzał, jak dzięki naszej służbie zdrowia, chyba jako jedyny pacjent w Polsce wyleczyłem się z cukrzycy typu 1. Czysty przypadek, po prostu 8 lat mnie leczono insuliną, zamiast lekami!

Kocham boks. Jest to aktywność, która pomaga mi trzymać cukrzycę w ryzach.

Wiem, że to będzie dla mnie wyjątkowy rok cukrzycowy. Zaczynam go od jutra. To rok pełen zmian na każdym polu. Wiem, że dzięki diagnozie nie byłoby to możliwe.

My cukrzycy za często traktujemy cukrzycę jako wyrok. To nie jest rak! Kiedy jesteś mądrym człowiekiem to z cukrzycą możesz żyć do setki.

Wiem, że nie jest łatwe życie cukrzyka. Mi naprawdę też się zdarza zjeść za jednym zamachem słoik Nutelli. Też udaje mi się okłamywać bliskich, a tak naprawdę siebie. Tacy jesteśmy, bo jesteśmy ludźmi.

Pamiętajmy jednak, że to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i zdrowie. Nikt inny. Możemy oszukiwać lekarza, żonę, męża, dzieci, rodziców, ale nie oszukamy samych siebie.

To my na końcu tego wszystkiego skończymy umierając bo cukry za wysokie lub za niskie. Bez nogi, bo stopa cukrzycowa da o sobie znać.

Mamy dostęp do najnowocześniejszych technik leczenia, korzystajmy z nich. Wiem, że to strasznie droga zabawa, szczególnie dla ludzi 26+, ale róbmy wszystko co można dla zdrowia, bo to jest najważniejsze.

Postawmy na dietę i sport.

Na tej stronie niedługo zajdą zmiany, bo to strona o mnie, o moim życiu. Dziękuję, że jesteście ze mną i mam nadzieję, że pozostaniecie także w przyszłości.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close