W domu

W ciąży je się za dwoje? Nic bardziej mylnego!

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

W ten sposób fundujesz dziecku nadwagę!


Nadmierny przyrost masy ciała w ciąży może mieć wpływ na nadwagę u dziecka już w wieku dwóch lat


Według Centers for Disease Control and Prevention, więcej niż jedna trzecia nastolatków i dzieci ma problemy z nadwagą lub nawet otyłością.


Badacze uważają, że zapobieganie otyłości najpierw u matek może znacznie zmniejszyć komplikacje, które pojawią się po porodzie.


„Otyłość u dzieci jest związana z otyłością dorosłych i niesie za sobą długoterminowe, niekorzystne dla zdrowia efekty, dlatego ważne jest, aby zbadać czynniki, które mogą przyczynić się do zbyt wysokiej masy ciała już w okresie wczesnego dzieciństwa”, powiedziała Anny H. Xiang, PhD, główny autor badania.


To jak się odżywiasz podczas ciąży ma ogromny wpływ na Twoje dziecko.


Podczas badań naukowcy odkryli, że kobiety z nadwagą, których BMI wynosi 30 lub przekracza tę liczbę już przed ciążą fundują swoim przyszłym dzieciom nadwagę, która może pojawić się już po 24 miesiącach życia dziecka.


Ryzyko nadwagi u dziecka w 24. miesiącu życia jest ponad dwukrotnie wyższe w porównaniu z kobietami o prawidłowej wadze przed ciążą.


Jeśli dodatkowo w czasie ciąży wystąpi znaczny przyrost masy ciała, ryzyko nadwagi u dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa wzrasta aż o 23 procent.


O nadwadze u dwuletniego dziecka możemy mówić wtedy, gdy jego BMI przekroczy 85. percentyla.


Ponadto naukowcy zbadali, że matki, które karmiły piersią swoje dzieci przez co najmniej 6 miesięcy o 24 procent obniżały ryzyko ich nadwagi w pierwszych dwudziestu czterech miesiącach życia.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close