Zrzuć kilogramy!

Nie jedz „w kratkę”!

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Jeśli kiedykolwiek współpracowaliście z dietetykiem, chcąc zrzucić zbędne kilogramy, zapewne słyszeliście, że tak naprawdę najważniejsza jest regularność posiłków.


Czy kiedykolwiek odłożyłeś kolację na później, ponieważ jesteś w środku ważnego projektu? Albo odpuściłeś śniadanie, ponieważ zaspałeś?


Wydaje się: nic wielkiego, każdemu się zdarzy. A jednak…

Dieta. Kilka słów o tym na co uważać podczas diety
Dieta. Jedz z głową!


Dwa nowe dokumenty opublikowane w Proceedings of Nutrition Society sugerują, że tylko to, co jesz, ale również to, kiedy jesz, ma znaczący wpływ na twoje zdrowie.


Nieregularne posiłki mogą narazić cię na otyłość, wysokie ciśnienie krwi i cukrzycę typu 2, niezależnie od tego, ile spożywasz kalorii.

W jednym z badań dotyczących międzynarodowych wzorców żywieniowych znaleziono na przykład wyraźne powiązanie między otyłością a spożyciem większej ilości kalorii w godzinach wieczornych.

Inne badanie sugeruje, że ludzie, którzy regularnie spożywali sześć posiłków dziennie, mieli lepszy poziom cholesterolu i insuliny niż ci, którzy jedli posiłki o zmiennej częstotliwości-w tym przypadku od trzech do dziewięciu posiłków dziennie.


Badania są częścią nowej dziedziny dietetyki, zwanej chrononutrition, w której naukowcy badają związek pomiędzy metabolizmem i rytmem dobowym.


Wiele procesów przemiany materii w organizmie, zależnych od apetytu, trawienia i metabolizmu tłuszczu, cholesterolu i glukozy, powtarza się co 24 godziny.


Nieregularne posiłki mogą wpływać niekorzystnie na nasz wewnętrzny zegar biologiczny, co z kolei może prowadzić do nadwagi i innych zagrożeń dla zdrowia.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close