Diabiator

Kwas alfa – liponowy – idealny dla cukrzyków.

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut
Z dużą częstotliwością jesteśmy zaskakiwani doniesieniami o kolejnych prozdrowotnych substancjach, które dostępne są powszechnie w produktach żywnościowych, ale dopiero teraz docenione zostało ich działanie na organizm. Jedną z nich jest kwas alfa – liponowy (ALA), który okazuje się być potrzebny do prawidłowego funkcjonowania wątroby czy przemiany materii, w tym regulacji gospodarki węglowodanowej.
Kwas alfa – liponowy dostępny jest w postaci suplementu, a naturalne produkty go zawierające to m. in. brokuły, szpinak, drożdże czy wątróbka.
Ponadto kwas ten jest syntetyzowany w organizmie człowieka.
Co mu zawdzięczamy? Kwas liponowy pozytywnie wpływa na pracę wątroby, a konkretnie – jej potencjał regeneracyjny. Jego suplementacja wydaje się być zatem uzasadniona w przypadku kontaktu z substancjami toksycznymi oraz metalami ciężkimi. Kwas ALA pomocny jest także podczas chemioterapii, redukując jej niepożądane skutki.
Jeśli cierpisz na cukrzycę – kwas alfa – liponowy może zauważalnie zredukować liczbę jej powikłań. Działa hipoglikemizująco, zwiększając wrażliwość komórek na insulinę.
Ponadto wykazując silne działanie antyutleniające, ogranicza zasięg glikacji oraz rozwój polineuropatii obwodowej czy zmian miażdżycowych.
Kwas ALA ceniony jest także przez sportowców jako skuteczny suplement okołotreningowy.
Wynika to z jego zdolności do zwiększania poziomu glikogenu w mięśniach.
W praktyce oznacza to bardziej efektywny trening. Ponadto ALA usprawnia przenikanie kreatyny oraz aminokwasów do włókien mięśniowych. Jeśli dołożyć do tego wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej – mamy materiał na wartościowy suplement dla osób aktywnych fizycznie.
Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close