Tata

Późny poród „doładowuje” mózg dziecka?

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Nowe badanie Northwestern University wskazuje, że dzieci urodzone w późnym okresie ciąży otrzymują swego rodzaju „zastrzyk” geniuszu.


Główny autor badania to David Figlio. Jest ekonomistą i dyrektorem Northwestern University’s Institute for Policy Research , w Evanston w stanie Illinois.


Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali moment urodzenia osiągnięcia edukacyjne 1,4 miliona uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na Florydzie.


Grupa dzieci, które urodziły się w późnym terminie (41 tygodni) miały wyższe wyniki testów niż dzieci, które urodziły się w terminie wyznaczonym (39-40 tygodni).

Ciąża. Jeden z najpiękniejszych okresów w życiu.


Późno terminowe dzieci o 2,8 procent częściej przejawiały wyjątkowe talenty, a około 3 procent mniej narażone na słabe zdolności umysłowe.

Jednak późno urodzone dzieci miały również wyższy wskaźnik zaburzeń po urodzeniu i 2,1 procent wyższą stopę niepełnosprawności w wieku szkolnym, w zależności od badania.


Różnica między wynikami poznawczymi i fizycznymi związanymi z opóźnieniem terminu porodu jest czymś, o czym rodzice i lekarze powinni dyskutować.


Badanie miało na celu tylko znaleźć związek między późnym terminem narodzin i wyższymi wynikami badań czy testów na inteligencję, jednak nie w bezpośrednim związku przyczynowo-skutkowym.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close