Zrzuć kilogramy!

Śpij dobrze- nie będziesz gruby!

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut
Według badań z University College w Ohio State of Public Health, dzieci, które idą do łóżka wcześniej, w wieku nastoletnim są mniej narażone na otyłość.
 
Kierująca badaniami Sarah Anderson wyjaśnia, że rozwijanie zdrowych nawyków (np. wczesne chodzenie spać) od najmłodszych lat pomaga utrzymać dziecko zdrowe przez cały okres dorastania.
 
 
Niniejsze opracowanie koncentruje się na danych z poprzedniego badania, przeprowadzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka.
 
Wówczas 977 dzieci urodzonych w 1991 roku było monitorowane przez prawie 11 lat- od 4,5 do 15. roku życia.
 
Anderson i jej zespół dokonał kompleksowego przeglądu nawyków związanych z chodzeniem spać każdego dziecka, jak również ich wzrost, wagę i wskaźnik BMI w wieku nastoletnim.
 
Naukowcy odkryli, że tylko 10% dzieci, które w wieku przedszkolnym chodziły spać ok. godziny 20 lub wcześniej, było otyłe jako nastolatki.
 
Natomiast aż 23% dzieci, które bawiły się do 21, a nawet dłużej, w wieku nastoletnim miało problem z nadwagą lub otyłością.
 
Odpowiednio, 16% dzieci w wieku przedszkolnym które chodziły spać między 20 a 21 wyrosło później na otyłe nastolatki.
 
Od dawna wszyscy wiemy o zaletach snu.
 
Poza ogólnym pogorszeniem nastroju i zaburzeniami funkcji poznawczych, badania wykazały, że zbyt krótki czas snu może przyczynić się do zwiększenia masy ciała.
 
W swoim raporcie, autorzy badań zachęcali rodziców do wczesnego kładzenia dzieci do łóżka, przy uwzględnieniu wszystkich czynników.
Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close