Zdrowy tata

Savoir – vivre na siłowni.

Czyli jak się zachować w świecie żelastwa.

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Jeśli jesteście stałymi bywalcami siłowni, z pewnością nie raz trafiliście na kogoś, kto irytował Was swoim zachowaniem.

Mnie najbardziej przeszkadza koleś, który stoi nade mną i czeka, aż skończę ćwiczyć i zwolnię sprzęt, albo osoby okupujące lustra, aby zrobić sobie selfie – a ja nie mam jak skontrolować swojej postawy podczas ćwiczeń.

Jak w każdym miejscu publicznym, również na siłowni obowiązują pewne niepisane zasady, których należy przestrzegać. Warto je sobie przypomnieć.

Zasada numer jeden – jeśli wybierasz się na siłownię, to tylko po to, aby na niej ćwiczyć. Miejsc, w których można poplotkować, porozmawiać przez telefon czy robić sobie zdjęcia jest znacznie więcej, a blokowanie stanowiska tylko po to, żeby się na nim rozsiąść i pogadać z kumplem jest naprawdę słabe. No chyba, ze masz własną, prywatną siłownię i nikomu nie przeszkadzają Twoje fanaberie.

Zasada numer dwa – dbałość o higienę. Mowa tu o zakładaniu wyłącznie czystego stroju sportowego, ale także korzystaniu z niewielkiego ręcznika w celu otarcia potu czy wytarcia po sobie maszyn cardio.

Zasada numer trzy -zawsze odkładamy sprzęt na swoje miejsce. Siłownia jest wystarczająco skomplikowanym miejscem, aby wprowadzać dodatkowy chaos, odkładając hantle czy sztangę na drugim końcu sali.

Inne rady? Nie zadręczaj innych ćwiczących pytaniami. Jeśli masz wątpliwości dotyczące wykonywanych ćwiczeń czy przeznaczenia niektórych sprzętów – zapytaj trenera. Nikt nie każe Ci błądzić po omacku, ale inni ćwiczący nie mają obowiązku prowadzić Cię za rękę. I nie przychodź na siłownię chory – twój trening i tak będzie na 50% Twoich możliwości, a zarazić możesz całą salę.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close