Diabiator

Długość życia z cukrzycą czyli „na dwoje babka wróżyła”

Najważniejsze wydarzenia

  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Nowe badanie australijskich naukowców na temat zależności między długością życia i cukrzycy typu 1 przyniosło wyniki, które mogą być postrzegane zarówno jako optymistyczne, jak i pesymistyczne dla diabetyków.


Złą wiadomością jest to, że średnia długość życia dla osób z cukrzycą typu 1 jest jeszcze krótsza niż w przeciętnej populacji.

Czy z cukrzycą dożyjesz do setki?


Dobrą wiadomością jest to, że dziś ludzie z cukrzycą typu 1 żyją dłużej niż kiedykolwiek wcześniej.


Na potrzeby badań australijscy naukowcy wykorzystali dane rządowe, aby zmierzyć długość życia osób z cukrzycą typu 1 od 1997 do 2010 roku.


Pod koniec okresu badania mężczyźni z cukrzycą typu zyskał średnio 1,9 lat więcej średniej długości życia, niż na początku, podczas gdy kobiety z tą samą chorobą, zyskały 1,5 roku w tym samym okresie czasu.


Mimo wszystko jednak diabetycy nadal żyją średnio o 12 lat krócej, niż osoby bez cukrzycy.


Naukowcy przypisują dłuższą żywotność diabetyków szybkim postępom medycyny, nowym badaniom i edukowaniu na temat cukrzycy typu 1.

Jeśli chodzi o dzieci z cukrzycą typu 1, coraz więcej dzieci jest diagnozowanych w coraz młodszym wieku, wtedy też rozpoczyna się intensywna insulinoterapia aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą.


Ponadto, pompy insulinowe i technologie monitorowania poziomu cukru we krwi w XXI wieku znacznie się poprawiły, stwarzając możliwość długoterminowej lepszej kontroli poziomu cukru we krwi.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close