Encyklopedia Zdrowia

Suplementy

Suplementy czyli co warto brać, a czego lepiej unikać.

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

S jak Suple

Jak mówi mój trener. Suple są dla kocurów które przerzucają tony żelastwa. Zwykły żuczek powinien czerpać suple z pokarmu. Opiszę jednak kilka z nich, bo miałem z nimi do czynienia w życiu 😉

 

Białko

Niektórzy nie wyobrażają sobie rozwoju swoich mięśni bez odpowiednich porcji białka w zbilansowanej diecie, dostarczanego głównie za pomocą odżywek. Inni uważają, że jeżeli białko to tylko naturalne np. serek wiejski. Jak z tym białkiem jest naprawdę?

Białko jak wskazują badania może nam jak najbardziej pomóc w budowie mięśni, ale także pomaga nam redukować tkankę tłuszczową. Czy zatem picie odżywek białkowych w dużych ilościach ma sens? czy pomoże nam w spalaniu tłuszczu? czy zrobi z nas Arnolda?

Picie odżywek białkowych (tylko tych wysokiej jakości) ma sens tylko wtedy, kiedy w naszej diecie brakuje produktów białkowych, wówczas możemy je uzupełnić smacznym shakem. Jeżeli jednak masz odpowiednio zbilansowaną dietę to nie musisz sięgać po suplementy.

HMB

Swoje lata świetności ma chyba już za sobą. Kilka lat temu o ile nie kilkanaście wybuchła moda na HMB. Każdy weekendowy bywalec siłowni musiał to zażywać. Reklamy obiecywały młodym adeptom kulturystyki niesamowite efekty.

Jak się okazało, cudów nie ma i nie jest to takie proste.

Stosowanie tego specyfiku ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy w organizmie brakuje nam tego składnika, jeżeli mamy go na odpowiednim poziomie to nawet garść suplementów nie pomoże nam w przyroście mięśni.

Dlatego uważam, że stosowanie go w swojej diecie jest zbędnym wydatkiem.

L-Karnityna

Kilkanaście lat temu sam kupowałem ten specyfik na kilogramy. Miał mieć niesamowite właściwości odchudzające. Odchudziło tylko portfel. Teraz zauważyłem, że producenci reklamują L-karnitynę jako środek przyspieszający pracę mózgu, walczący z chronicznym zmęczeniem oraz wspomaga pracę układu krwionośnego.

Myślę, że dla bywalców siłowni i osób na odpowiednio zbilansowanej diecie jest to w takim razie zbędny wydatek 😉

 

Spalacze tłuszczu

No i tutaj mamy całe mnóstwo cudownych produktów reklamowanych w TV, Internecie. Cudowne specyfiki obiecujące cuda wszystkim tym, którzy w pocie czoła walczą z kilogramami.

Jak dla mnie wszystkich tych producentów powinno się karać więzieniem. Nie da się? czemu? Bo sprytnie reklamują swoje produkty, a w ulotkach dodają, że bez zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych efektów nie będzie.

Niestety, trzeba sobie powiedzieć wprost. Same tabletki nic nam nie dadzą. Tylko dieta i ćwiczenia fizyczne mogą być prawdziwym spalaczem tłuszczu.

Tabletki, proszki, herbatki pozwalają tylko uszczuplić Twój portfel.

 

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close