Encyklopedia Zdrowia

Woda

Woda - którą wybrać i czy warto wybierać najdroższe?

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

W jak woda

Można powiedzieć, że z wodą jak jest to każdy widzi. Problem polega na tym, że nie widzi 😉 W przypadku wody, nie sprawdzimy jej jakości po wyglądzie, no bo nikt w niej piasku i bakterii nie zobaczy. Warto więc śledzić co jakiś czas niezależne rankingi wody, a także nie warto bać się wód z dyskontów. Niedawno widziałem jakiś ranking gdzie były one całkiem wysoko.

 

Gazowana/Niegazowana

Właściwie ciężko powiedzieć która woda jest lepsza. Zależy to od naszych upodobań i uwarunkowania zdrowotnego. Jeżeli nie masz przeciwwskazań do picia wody gazowanej (problemy żołądkowe, jelitowe, wzdęcia, zgaga) to pij ją śmiało. Podobno gasi pragnienie szybciej niż woda niegazowana. Można z niej również przygotować wspaniałe wody smakowe dodając do nich owoce lub np. miętę.

Woda niegazowana polecana jest całej reszcie społeczeństwa 😉

 

Mineralna

Jest dużo lepsza niż woda źródlana. Ciężko się rozpisywać na jej temat, gdyż co butelka to inna historia. Tak naprawdę musisz znaleźć idealną dla siebie, a wybór jest ogromny. Ja jeżeli chodzi o mineralne to z ręką na sercu mogę polecić Muszyniankę, Saguro Muszyńskie i Nałęczowiankę. Mi smakują najbardziej i mają skład, który zaspokaja moje potrzeby na minerały.

 

Święcona

Jak już wiemy z jednego z ogłoszeń Warszawskiej parafii, woda święcona nie trzyma się na palmach kupionych poza kościołem 😉 Tak jednak na poważnie. Czy ma jakieś specjalne właściwości? Chyba najbardziej dotyczące naszej wiary. Czy można ją zatem spożywać. Z logicznego punktu widzenia – oczywiście, że tak, bo przecież to zwykła woda, która została uświęcona, ale czy pomaga na jakieś dolegliwości? W Internecie pewnie znajdziecie wiele miejsc, gdzie podaje się jej cudowne właściwości, ale nauka w tej kwestii chyba jeszcze za mocno tematu nie podjęła. Z własnego doświadczenia wiem, że mój Stasiek napił się kiedyś święconej wody i aniołem nie jest 😉

 

Źródlana

Wielu twierdzi, że to zwykła kranówka. Ja zatem używam jej głównie do parzenia kawy czy herbat. Staram się jednak wybierać wody mineralne, nawet niegazowane, ale mineralne. Jeżeli jednak czujesz miętę do wody źródlanej to pij śmiało, większość z nich spełnia normy jakości.

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close